Oddział Ginekologiczno-Położniczy Racibórz

Szpital Rejonowy Im. Dr. Józefa Rostka w Raciborzu

ul. Gamowska 3

47-400 Racibórz

Tel. Centrala: (32) 755 50 00

Tel. Rejestracja Poradni:

Tel. Informacja:

www szpital: www.szpital-raciborz.org

REGION: śląskie Racibórz

Oddział Ginekologiczno-Położniczy w Raciborzu

dyżurka położnych – położnictwo: 32 755 5300
dyżurka położnych – patologia ciąży: 32 755 5308
dyżurka pielęgniarek – ginekologia: 32 755 5310
dyżurka pielęgniarek – odcinek neonatologiczny: 32 755 5320
położnicza izba przyjęć: 32 755 5314
sekretariat: 32 755 5302
ordynator: 32 755 5303
lekarz dyżurny: 32 755 5304

Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpitala Rejonowego im. dr. Józefa Rostka w Raciborzu usytuowany jest na 1 piętrze budynku w bloku „A” i „C”.

W skład jego struktury wchodzą:

  • Trakt Porodowy z czterema niezależnymi salami porodowymi w pełni przystosowanymi do porodów rodzinnych, z salą do immersji wodnej w trakcie porodów w wodzie, z salą cięć cesarskich pozostającą w bezpośredniej łączności z salami porodowymi.
    Do dyspozycji rodzących w salach są piłki, worki „Sacco”, drabinki, lina, krzesełko do porodu wertykalnego. Dopuszcza się dowolność pozycji porodowych (po konsultacji z lekarzem).
    Wszystkie formy porodu (porody rodzinne, immersje wodne, porody w wodzie, itp.) są całkowicie bezpłatne.
  • Odcinek Położniczy działający w systemie „rooming-Inn” (matka razem z dzieckiem) położony jest w bezpośrednim sąsiedztwie z Pododdziałem Neonatologicznym. Sale 2 i 3 osobowe tego pododdziału posiadają pełne zaplecze sanitarne.
  • Odcinek Patologii Ciąży z 2 i 3 osobowymi salami chorych z pełnym zapleczem sanitarnym,
  • Odcinek porodowo-septyczny z salą porodową septyczną i dwiema salami chorych (1 i 2 osobową) z własnymi węzłami sanitarnymi,
  • Oddział Ginekologiczny dysponujący łóżkami szpitalnymi w salach 1, 2 i 3 osobowych w większości z własnymi węzłami sanitarnymi, posiadający gabinet zabiegowy i własną salę operacyjną w których wykonuje się pełne spektrum diagnostyki i terapii schorzeń narządu rodnego łącznie z zabiegami endoskopowymi (laparoskopia, histeroskopia).

TYP KZ: oddział KOD KZ: SZ257

_______________________________________________________________________________

ginekologia, ginekologia Racibórz, ginekologia Szpital Rejonowy Im. Dr. Józefa Rostka w Raciborzu, oddział ginekologii Racibórz,  położnictwo, ,  Racibórz, położnictwo Racibórz,  Racibórz,  Racibórz,  Racibórz   Racibórz, Oddział Ginekologiczno-Położniczy Szpital Rejonowy Im. Dr. Józefa Rostka w Raciborzu, Oddział Ginekologiczno-Położniczy Racibórz,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>